ERZURUM Haber Girişi : 26 Ağustos 2023 17:16

Uğur Işılak hayranlarını coşturdu

 

Erzurumbulten-Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere bu yıl 11 şehirde düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivalleri’nin Erzurum’daki durağı Palandöken Kültür Yolu Festivali yedinci gününde konser, tiyatro, söyleşi ve sanat etkinlikleriyle devam etti.

 

Tarih ve kültür şehri Erzurum’da cam sanatı

 

Palandöken Kültür Yolu Festivali Kapsamında Erzurum Erges Konağı’nda sanatçı Aynur Bayram tarafından cam yapımı atölyesi gerçekleştirildi. Sanatçı Aynur Bayram cam çubuklarıyla, 1200 derece ısı kullanarak cam atölyesinde biblo, hediyelik eşya gibi sanatsal ürünlerin ortaya çıkışını atölyeye katılanlara sergiledi. Sanatçı Aynur Bayram, Ankara’da eğitim aldıktan sonra, Erzurum’a dönerek cam sanatını icra etmeye ve bu alanda yeni kişiler yetiştirerek cam sanatını Erzurum’da tanıtmaya ve gençler için yeni bir iş imkanı oluşturmaya çalışıyor.

 

Necip Fazıl Kısakürek, 40’ıncı ölüm yılında anıldı

 

Palandöken Kültür Yolu Festivali kapsamında Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda Yücel Arzen eşliğinde Necip Fazıl Kısakürek 40.Yıl Sakarya Türküsü konseri gerçekleştirildi. Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 40.yılında rahmetle ve minnetle anılarak şiirleri seslendirildi. Konserde coşkulu kalabalık şiirleri hep bir ağızdan seslendirirken keyifli anlar ortaya çıktı.

 

İlk Ses Erzurum filmi özel gösterimi

 

Palandöken Kültür Festivali kapsamında izleyiciye sunulan "İlk Ses Erzurum" filmi, Cumhuriyet’in 100. yılına özel gösterimle, Erzurum Kongre ve Sergi Sarayı’nda kurulan açık hava sinemasında Erzurumlularla buluştu.

 

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum’da, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadığı dönemi anlatan İlk Ses Erzurum filmi seyircilerden tam not aldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Erzurum’da düzenlenen Palandöken Kültür Yolu Festivali yarın sona erecek.

 

Uğur Işılak sahne aldı

 

Günün son programında ise Erzurum Miting ve etkinlik alanında sanatçı Uğur Işılak sahne aldı. Konsere ilgi yoğun oldu. Yoğun ilgi gören sanatçı Uğur Işılak şarkılarını hayranları ile birlikte seslendirdi. Gece geç saatlere kadar devam eden konserde dinleyenler gönüllerince eğlendi.


 

Uğur Işılak hayranlarını coşturdu

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.