ERZURUM Haber Girişi : 11 Mayıs 2023 09:00

“Koş-At-Atla” ile çocuklar atletizm seviyor

 

 

 

 

Erzurumbulten-Dünya Atletizm Birliği (W.A.)'nin en köklü ve en kapsamlı projelerinden biri olan Çocuk Atletizmi, yenilenen formatı Dünya Atletizm Birliği'ne üye olan 200'ü aşkın ülkede eş zamanlı olarak Dünya Atletizm Gününde kutlandı.

 

“Hareket Etmek için Doğdu (Born To Move)” sloganıyla gerçekleştirilen Çocuk Atletizm Günü etkinlikleri ülkemizde de rekor katılımla gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde, Türkiye Atletizm Federasyonu koordinasyonunda, ilk kez 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliklere, 4-7 ve 8-11 yaş arasında 60 binden fazla çocuk katıldı ve kendileri için hazırlanan oyunlar ile iki gün boyunca doyasıya eğlenirken, ailelerinde etkinliklere yoğun ilgisi vardı.

 

Çocukları daha fazla hareket etmeye teşvik etmek, rekabet duygusu, azim, dostluk ve saygı gibi kavramların pekiştirilmesine katkı sağlamak için kurulan oyun parkurlarında çocuklara, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından verilen Çocuk Atletizmi seminerlerine katılan beden eğitimi öğretmenleri eşlik etti

 

Atletizmin ana branşları olan Koş-At-Atla içeriği ile gerçekleştirilen oyunlarda, çocukların atletizme özendirilmesi ve geleceğin potansiyel atletleri ile ilk etkileşimin sağlanması amaçlanan etkinlikler yoğun bir katılımla gerçekleşti. Erzurum'da çeşitli okullardan katılan onlarda çocuk atlet GSİM Yakutiye Tartan Atletizm Pistinde gönüllerince eğlendi.

 

Etkinlikler sonunda; çocuklara Dünya Atletizm Birliği tarafından hazırlanan “Çocuk Atletizmi Günü” sertifikaları, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Yakutiye İlçe Müdürü Suat Yılmaz, Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Vahit Albayrak, Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan ve diğer davetliler ile Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından verildi.

 

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, sporun atletizmle başladığını ve daha sonra sporcuların yetenekli oldukları dallara yönelerek spor hayatlarına devam ettiklerini söyledi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.