MAGAZİN Düzenleme Tarihi : 25 Ekim 2023 13:59 Haber Girişi : 25 Ekim 2023 11:00

Kıraç Cumhuriyetin 100. yıl marşını ilk kez Kozan’da hayranlarına dinletti

Kıraç Cumhuriyetin 100. yıl marşını ilk kez Kozan’da hayranlarına dinletti

 

 

 

Erzurumbulten- Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde sanatçı Kıraç, Adana Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Kozan’da konser verdi. Kıraç, Cumhuriyetin 100. yılına özel yazdığı marşı ilk kez Kozan’da seslendirerek Kozanlılarla birlikte sahnede klip çekimini gerçekleştirdi.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında Kozan’da bayrak yürüyüşü ve Kıraç konseri düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı Konser şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

 

Konser öncesi vatandaşlara seslenen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan’ın ve Kozanlıların Milli Mücadele yıllarında verdiği kurtuluş mücadelesini anlatarak Ermeni Fransızlar tarafından bölgede yaşanan mezalimlere değindi. Cumhuriyetin 100. yaşının coşku içinde kutladıklarını kaydetti.

 

Konuşmaların ardından sevenleri ile buluşan sanatçı Kıraç sevilen şarkılarını seslendirirken Kozan’da Cumhuriyetin 100. yılı anısına bestelediği marşı Kozanlılarla birlikte ilk kez okudu. Cumhuriyetin 100. yılına özel ay yıldızlı kostümü ile sahne alan Kıraç cumhuriyetin 100. yılı için bestelediği marşın klip çekimini de sahnede hayranlarının katılımı ile gerçekleştirdi.

 

Kıraç hayranları sanatçının şarkılarına konser boyunca eşlik ederken konser sonunda Kıraç sahnede minik hayranı Aytuğ Çınar ile birlikte ay yıldızlı kostümleriyle sevilen şarkılarını seslendirdi. İkili büyük alkış aldı.

 

Konser Türk bayrakları ile binlerce kişinin söylediği şarkılarla son buldu.


 

Kıraç Cumhuriyetin 100. yıl marşını ilk kez Kozan’da hayranlarına dinletti

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.