ÇEVRE Haber Girişi : 31 Ocak 2024 10:31

Kardan ‘köpek balığı’ yaptı

Kardan ‘köpek balığı’ yaptı
Kardan ‘köpek balığı’ yaptı

 

 

 

Erzurumbulten-Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde öğretmenlik yapan Mehmet Geylani kardan köpek balığı yaparken, ağzına da salçalı bir bez bırakarak et parçası görüntüsü oluşturdu.

 

Günlerdir etkili olan yoğun kar yağışı merkezde 1 metreyi bulurken, yüksek kesinlerde ise 2 metreyi geçti. Yoğun kar yağışını fırsat bilen bazı vatandaşlar ise karı eğlenceye çevirdi. Şemdinli’de görev yapan resim öğretmeni Mehmet Geylani, Çatalca köyünde kar yağışını sanata çevirerek kardan köpek balığı yaptı. Karı sanata dönüştüren Mehmet Geylani, “Şemdinli’de resim öğretmeniyim. Yan dalım heykeltıraşlıktır. Bu yıl yağan karı fırsata çevirmek istedim. Yapmak istediğim figür köpek balığıydı. Yapmadan önce realist bir figür düşündüm ve bunu odun külünden yararlanarak rengini yakaladım. Daha sonra köpek balığının ağzında salçalı bir bez bırakarak et parçası hissini vermeye çalıştım. Açıkçası elimde modelaj kalemleri olmadığı için istediğim sonucu tam alamadım. Ama yine köpek balığını kardan yaptım” dedi.


 

Kardan ‘köpek balığı’ yaptı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.