GÜNDEM Haber Girişi : 10 Ocak 2023 15:00

Buz tutan Çıldır Gölü'ne yoğun ilgi

Buz tutan Çıldır Gölü'ne yoğun ilgi

 

 

 

 

 

Erzurumbulten-Bir kısmı kısmen buzla kaplanan Çıldır Gölü, görenleri kendine hayran bırakıyor. Doğu Ekspresi ve tur acenteleriyle Kars’a gelenlerin ilk uğrak yeri Çıldır Gölü oldu.

 

 

Kars tarafı buz tutan Çıldır Gölü'ne atlı kızaklarını indiren kızakçılar ise buz üzerine çıkan vatandaşların atlı kızaklarla fotoğraf çekilmelerine izin verdi. Yeteri kalınlığa ulaşmadığı için atlı kızak seferleri yapmayan kızakçılar, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

 

 

Hafta sonu yoğunluğunun yaşandığı Kars'ın Arpaçay ilçesi Taşbaşı köyü mevkiinde bulunan Yunus'un yerine gelen vatandaşlar buz üstünde güneşli ve sıcak hava da gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. Atlı kızaklara binerek fotoğraf çekilen vatandaşlar, kızakçıların belirlediği bölgelerde buz üzerinde gezinti yaptı.

 

 

 

 

“İnşallah içerisine düşmem, yüzme bilmiyorum”

 

 

 

Kars'a tur acenteleri aracılığıyla Samsun'dan geldiğini ifade eden Meral Dalay, “Çok beğendim, çok heyecanlıyım. Biraz kar yok ama idare edeceğiz. Şuranın güzelliğine bakar mısınız? İnşallah içerisine düşmem, yüzme de bilmiyorum” dedi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.