GÜNDEM Haber Girişi : 14 Kasım 2023 12:00

3 mahalle arasında kalan köy 'doğalgaz' umuduyla mahalle olabilmek için referanduma gidiyor

 

Erzurumbulten- Rize'de 3 mahalle arasında kalan köy halkı köylerinin mahalle olabilmesi ve böylece doğalgaza kavuşmak için referanduma gidiyor.

1-Rize merkezde 3 mahalle arasında bulunan Gölgeli köyü yaklaşık 30 sene önce mahalle olabilmek için referanduma gitti fakat mahalle olamadı. 

 

...

2- Şimdi ise köy sakinleri yakınlarındaki 3 mahallenin doğalgaz kullanmaları ancak kendilerinde bu imkanın olmaması nedeniyle köylerini mahalle yapabilmek için 19 Kasım'da referanduma gidiyor. 

 

...

3- Köy halkı bir an önce mahalle olup evlerine doğalgaz gelmesini umuyor.

 

...

4-  3 mahalle arasında tek köy olduklarını ve mahallelerdeki evler ile köy evleri arasında 20 metreden az mesafe olduğunu ifade eden Gölgeli köyü muhtarı Muzaffer Karaca, “Şuan bizim köyümüzün arkası mahalle, 2 kilometre ilerisi mahalle ve köyün yakınındaki yer mahalle olarak görünüyor. 

 

...

5- Köy hizmetlerinden de alıyoruz ama vatandaşlar doğalgaz alabilmek için mahalle olmayı daha çok önemsiyor. 

 

...

6- Bundan 30 sene öncesinde yine referandum yapılmıştı ancak o zaman bu kabul görmemişti. 3 tarafımız mahalle biz arada kalmış durumdayız" dedi.

 

...

7

 

...

8

 

...

9

 

...

10

 

...

11

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.